Nové značení vín z České republiky pomůže exportu do USA

Pondělí, Únor 02 nd, 2015

Původ vína je naprosto zásadní informace a při vývozu moravských vín do USA je propagace regionu Jižní Moravy (potažmo celé ČR) velmi důležitá – snažíme se americké zákazníky naučit pít, tedy vyhledávat, vína z České republiky. Rychlá a jednoduchá orientace v široké nabídce vín je důležitá.

Proto velmi vítáme iniciativu Vinařského fondu a Svazu vinařů, která přichází s unifikující kapsle označující víno z ČR vycházející z velmi zdařilého loga „Vína z Moravy, vína z Čech“. Prezentace vín (a to nejen v amerických vinotékách) je často formou uložení ve vinných “racích”, kde lahve leží, jsou zasunuty a zákazník z nich vidí jen hrdlo s kapslí.

Klub Sommeliérů sám zvažoval vytvoření vlastní kapsle, která by reprezentovala vína z České republiky v USA, a proto velmi oceňuje, že toto řešení přišlo samo z organizací, které jsou k tomu určeny.

Díky a na zdraví!

Více zde: http://www.wineofczechrepublic.cz/akce-a-novinky/aktuality/pro-odborniky/5135-nove-znaceni-nasich-vin-zajisti-lepsi-a-jednodussi-orientaci-zakazniku.html

lahev s kapsli