Morava ve Whole Foods Market!

Neděle, Červenec 19 th, 2015

Moravským vínům se v USA podařilo to, co žádnému jinému českému nápoji nebo potravině – prorazit ve Whole Foods Market, řetězci vysoce kvalitních potravin, který má přes 400 obchodů po celých USA. Prozatím jsou moravská vína schválena pro teritoria New York a New Jersey. Je to první, nutný, krok pro otevření dalších teritorií v budoucnu.

Whole Foods Market Manhattan NYC July 2015 (4)Whole Foods Market, 808 Columbus Avenue, Manhattan, NY

Již nyní vína z Jižní Moravy naleznete ve více jak 120 obchodech a restauracích ve státech New York, Connecticut, Texas, Illinois, New Jersey a Rode Island a přes e-shop si vína můžete koupit ve 44 státech USA. Vína se prodávají především pod značkou Vino z Czech a také přímo pod značkami některých výborných moravských vinařů jako Sonberk nebo Stapleton-Springer.

Od roku 2013 je za týmem starajícím se o obchod a marketing vín velký kus práce: o vínech se učí v The Sommelier Society of America, nejstarší škole pro sommeliéry v USA, o počátcích tohoto podnikání napsal půlstránkový článek The Wall Street Journal a vína se stala běžnou „výbavou“ všech českých zastupitelských úřadů v USA, včetně Ambasády ve Washington, D.C. (více v článcích Prague Days Chicago 2015 a Oslavy Sametové revoluce v USA).

Poslední dvě dekády jsou Moravská vína na velkém vzestupu a jejich kvalita je na světové úrovni – posuďte sami: nejlepší bílé víno v San Francisco International Wine Competition, největší soutěži vín v USA; nejlepší Chardonnay na Chardonnay du Monde v Paříži nebo nejlepší ledové víno na soutěži ve Finger Lakes (stát New York) – mecce ledových vín v USA.

To vše jsou vína z Moravy, na zdraví!

Foto: Whole Foods Market, 808 Columbus Avenue, Manhattan, NY

Whole Foods Market Manhattan NYC July 2015 (1) Whole Foods Market Manhattan NYC July 2015 (2)