In-comingová mise obchodníků s vínem z USA I. (2016)

Středa, Říjen 19 th, 2016

V druhém říjnovém týdnu se v ČR uskutečnila incomingová mise amerických obchodníků s vínem. Účastnilo se jí šest zástupců importérů, distributorů a obchodníků ze států New York, Connecticut, Illinois a New Hampshire. Celá mise se mohla uskutečnit díky podpoře Ministerstva zemědělství a organizaci Hospodářské komory ČR.

Úvodního setkání v Praze na Ministerstvu zemědělství se zúčastnila celá řada významných osobností, jen namátkou jmenujme – prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, první náměstek ministra zemědělství pan Jiří Mepp a prezident Sommelierské asociace ČR Martin Pastyřík. Z řad vinařů se přihlásili a zúčastnili Vinařství Spielberg, Vinařství Ludwig, Vinselekt Michlovský a Nové vinařství.

Mise dále pokračovala na Moravě, kde američtí obchodníci navštívili další vinařství – od velkých, přes středně velké až po malá, rodinná; dále vinařství s bohatou historií i špičkovou architekturou. Mezi další zastávky patřily i zámky ve Valticích a Lednici, Rajsna, vinné sklepy Plže  a blatnické bůdy.

Cílem mise bylo ubezpečit americké účastníky o špičkové kvalitě moravských vín, představit jim bohatost vinařské tradice a historie a získat je pro další spolupráci při prodeji moravských vín v USA (zde naleznete aktuální mapu míst, kde se dají moravská vína koupit).

Z předběžných ohlasů účastníků mise i moravských vinařů můžeme hovořit o výborné odezvě.

in-coming visit people incomingova mise 2016 ministry of agriculture incomingova mise 2016 wine cellar